O službě

Spady (spadávky) a ořezové značky jsou standardním požadavkem pro tisk dokumentu. Jsou nutné, pokud jakákoliv část grafiky sahá ke kraji dokumentu. Profesionální grafické programy umí spady a ořezové značky přidat automaticky při ukládání do PDF. Pokud ale grafiku tvoříte v dokumentech jako Photoshop, MS Word, PowerPoint, Open Office… nebo máte fotografie z digitálního fotoaparátu, spady pro tisk standardně nepřidáte.

Využijte naši stránku, která Vám:

  • přidá ořezové značky i spady,
  • sloučí až 4 soubory do jednoho pdf,
  • PDF přepočítá a odstraní tím problémy s nestandardními písmy a průhledností (zejm. data z MS Word a Power Point),
  • dokument připraví pro zadaný rozměr, případně umožní udělat výřez z fotografie.

Uděláme z Vašeho dokumentu tisková data, zejména pro domácí, kancelářský a digitální tisk! Služeb spady.cz můžete využít zcela ZDARMA!

Funkce

Podporujeme zpracování PDF souborů až do 4 stran a obrázků. Více souborů pro zpracování nahrajete z jednoho adresáře tak, že při jejich výběru myší držíte klávesu "ctrl". Služba je pak sloučí do jednoho vícestránkového PDF. Můžete tak vytvářet například vícestránkové letáky.

Výběr více souborů

Následně zadejte požadovaný rozměr dokumentu.  Pokud si nejste jisti jejich rozměrem, klikněte na tlačítko vedle rozměru a zobrazí se Vám nabídka s nejpoužívanějšími rozměry.

Tabulka rozměrů dokumentu

Dále můžete rozměry "zamknout" tj. při výřezu z fotografie bude zachován poměr stran a výřez fotografie se roztáhne na výsledný formát strany. A měnit orientaci dokumentu.

Orientace a zamknutí poměru stran

U sobourů JPG, GIF a PNG se navíc zobrazí náhled, který Vám umožní udělet výřez z obrázku a přizůsobí jej na požadovaný rozměr k tisku. Můžete si tak snadno připravit fotografie například dle rozměru rámečku pro pověšení na stěnu nebo potrét v rozměru pro osobní průkaz.

Výřez z obrázku

Kliknutím na "Zobrazit pokročilé nastavení" zobrazíte další volby. Jsou určny pro zkušené uživatele a standardně nastaveny tak aby vyhovovaly většině využití. Těm uožňují přepnou metodu přidávání spadů mezi roztažením kraje a jejím zrcadlením. Roztažení používáme častěj, protože při odchylce řezu do 0.5 mm je efekt nepozorovatelný, zrcadlení naopak vhodné pokud pozadí obsahuje strukturu. Můžete si i zvětšit velikost spadů například pro potahy pevných desek knih.

Rozšířené vlastnosti

 

Na co si mám dát pozor?

Služba je automatizovaná a navržena tak, aby byla využitelná pro 90 % dokumentů, které se běžně tisknou. Pokud si nejste jisti, ve standardním nastavení měňte pouze požadovanou velikost dokumentu. Při přepočítávání PDF se mohou ztratit informace o přímých barvách (např. zlatá), ořezových cestách, průhlednostech a objekty se převedou na bitmapy (obrázek). Výsledek je vhodný pro domácí nebo kancelářský tisk a tisk na digitálních strojích (v copy centrech). Pro ostatní využití se poraďte s Vaším tiskařem nebo můžete využít služby našich grafiků, kteří Vám v ceně od 49 Kč spady vytvoří ručně a dokument zkontrolují, zda je dobře připraven pro tisk.

Kontakt

Technické dotazy
it@tribun.cz

Dobře vytvořené spady s ořezovými značkami.